A mentés és így a helyreállítás az alábbi adatokra vonatkozhat:
oFelhasználói beállítások: Az aktuális Windows felhasználó mappájában a programok által tárolt adatok.
oCégnyitás ablak tartalma: A számítógépre telepített infotéka .NET programokban felvett Cégek listája, illetve adatbázisok beállításai, valamint a programok Regisztrációja.
oAdatbázisok: A számítógépen található infotéka .NET programokhoz létrehozott Cégek adatbázisai, a Cégnyitás ablakokban tárolt adatok alapján.
A programot Rendszergazda módban indítsa (jobb klikk/Futtatás rendszergazdaként). Ellenkező esetben a futás egy erre vonatkozó üzenet kíséretében megszakad.
A program sikeres indítása után az alábbi ablakkal találkozik. A fenti fülekkel tudja kiválasztani, hogy mentés vagy helyreállítás lesz a feladat.
A helyreállításhoz tartozó beállítások a következők:
oA [Mentett ZIP kiválasztása] gombra kattintva tallózhatja ki az ennek a programnak a Mentés funkciójával készült állományt. Ennek az állománynak a felépítése kötött, és lehetősége van manuálisan is elkészíteni, ha az a számítógép, amiről a mentést szeretné elvégezni, nem működőképes, de az adatok elérhetőek a merevlemezén.
oA [Cél kiválasztása] gombra kattintva tudja kijelölni azt a mappát, ahova a programok telepítve vannak vagy lesznek. Ez alapértelmezetten a C:\Infotéka mappa, de kijelölhet-létrehozhat más mappát is. A Cégnyitás ablak adatainak helyreállításakor a program módosítja az MsSQL szerverek sor tartalmát az új gépnév\SQL szerver példány nevére, így helyreállítás után nem kell külön cégenként módosítani azt a Cégnyitás ablakban. Minden egyéb adatot változatlanul hagy a cégek paramétereiben. Ha a helyreállítás célmappájában már létezik az adott ***dotnetcegek.xml állomány, akkor azt old kiterjesztéssel megőrzi a program.
oAz SQL szerver kiválasztásával azt a szerver példányt jelölheti ki a létező szerverek közül, amelyikkel használni szeretné az infotéka .NET programokat. A szerverhez az aktuális Windows felhasználóval vagy egy külön létrehozott Adatbázis felhasználóval csatlakozhat. A programjainkkal együtt települő SQL server express-ben a telepítéskor létrehozunk egy ilyen felhasználót (Felhasználónév: sa, Jelszó: InfoTeka1). A beállítás után a [Kapcsolat teszt] gombbal tudja ellenőrizni a szerver megfelelő működését-elérését. A helyreállítást elvégezheti olyan SQL szervert kiválasztva is, ami már használatban van, de FONTOS, hogy a program biztonsági okokból nem tud létező adatbázist felülírni, hanem üzenetet küld erről (ha be van pipálva a [Figyelmeztetések azonnali megjelenítése] opció), és a LOG fájlban is bejegyzi a sikertelen helyreállítást.
Alapesetben ezeken a beállításokon túljutva a [Helyreállítás] gombra kattintva elvégezheti a helyreállítást.
Előfordulhat, hogy az adatbázisokat nem az SQL szerver alapértelmezett adatbázis mappájában szeretné tárolni, hanem egy utólag beállított egyedi útvonalon. Ha a Speciális beállítások blokkban az [Egyedi adatbázis útvonal] gombra kattintva beállítja az alapértelmezettől eltérő útvonalat, akkor a program ezt az útvonalat fogja alkalmazni minden adatbázis esetén, függetlenül a regisztrációs adatbázisban található alapértelmezett SQL adatbázis fájlokra vonatkozó beállítástól.
Ha mégis az alapértelmezett adatbázis mappát szeretné használni, akkor nyomja meg a [Alapértelmezett útvonal] gombot.
A [Figyelmeztetések azonnali megjelenítése] opcióval minden olyan üzenet meg fog jelenni, ami fontos a mentés folyamatával kapcsolatban, ami azért is fontos, mert egy üzenet megjelenésekor a folyamat megáll, annak bezárásáig. Ha nem pipálja be az opciót, akkor csak azok az üzenetek jelennek, amelyek a folyamat közben valóban beavatkozást igényelnek.
A program minden fontos információt rögzít egy LOG fájlban, amit a mentésre kijelölt mappában tárol, és a mentés befejezésekor akár azonnal megnyitható. Ennek segítségével tudja ellenőrizni, hogy minden rendben zajlott-e a mentés folyamatában, konkrétan felsorolva minden állományt, ami mentésre került, vagy sikertelen volt a mentése.